Menu Icon

Projekt ławeczka

W całej Polsce świadomi przedsiębiorcy biorą aktywny udział w działaniach
na rzecz ekologii i wspierania społeczności lokalnej.
Ławeczka dla myślęcinka

Poznaj nasz projekt

test

Zdjęcie ławeczki
Logo Ławeczka Black
POZNAJ WYJĄTKOWYCH PRZEDSIĘBIORCÓW

AMBASADORZY

Drogi Czytelniku,

Cieszę się, że czytasz te słowa, ponieważ oznacza to, że zostałeś zaproszony do przepięknej inicjatywy, jaką mam przyjemność obecnie wspierać. Niniejszy projekt dedykowany jest szlachetnym przedsiębiorcom, którzy chcą zjednoczyć się w słusznym celu, aby razem zrobić coś dobrego dla innych. Jest mi niezmiernie miło, że mogę być Ambasadorem tak wspaniałej inicjatywy bowiem, jest ona bardzo bliska wartościom, którymi kieruję się na co dzień - zarówno w życiu, jak i w biznesie. 

Jako Dyrektor Regionalny międzynarodowej organizacji BNI, która w Polsce zrzesza ponad 2000 firm z sektora MŚP, swoje działania skupiam w szczególności na promocji wartościowych rekomendacji biznesowych i idei networkingu.

Czytaj więcej
Maciej Świerczyński

Maciej Świerczyński

Dyrektor Zarządzający BNI województwa Kujawsko - Pomorskiego

Czujemy się zaszczyceni i zadowoleni, że mamy możliwość zostać ambasadorami tak ciekawego, a przede wszystkim użytecznego projektu. Czujemy się zaszczyceni i zadowoleni, że mamy możliwość zostać ambasadorami tak ciekawego, a przede wszystkim użytecznego projektu.  Wynika to z faktu, że jako założyciele Przygód Przedsiębiorców, internetowego programu gdzie robimy wywiady z doświadczonymi i uczciwymi  przedsiębiorcami, bardzo cenimy sobie przede wszystkim pragmatyzm.

Jesteśmy zwolnennikami dawania wędki zamiast ryby. Oczywiście każda forma charytatywności jest potrzebna lecz z racji naszej działalności bardziej skłaniamy się ku rozwiązaniom trwałym, które korzyści mogą dawać latami.

Czytaj więcej
Adrian Gorzycki i Bartosz Kolanek

Adrian Gorzycki i Bartosz Kolanek

Pomysłodawcy i właściciele kanału Przygody Przedsiębiorców

Zespół tworzący Elite Bydgoszcz to ludzie mający w życiu misję — pragnący ulepszać świat dzieląc się z innymi swoją wiedzą, doświadczeniem i szczerą pasją! Dysponując tak długo dobieraną kadrą, pragniemy pomóc innym spełniać marzenia (dotyczące zarówno osiągnięcia wymarzonej sylwetki, pozbycia się nieprzyjemnych dolegliwości, zajścia w ciążę, poprawy wyników sportowych czy lepszego samopoczucia). Prawdziwym fundamentem dla tak skrupulatnie dobranej kadry jest pasja, która łączy nas wszystkich. Każdy specjalista jest absolutnym miłośnikiem tego, czym się zajmuje.

Wierzymy, że życie jest po to, aby… dawać ludziom z siebie jak najwięcej. Poza prowadzeniem konsultacji dietetycznych, treningów personalnych, sesji coachingowych, lekcji żywieniowych w marketach naszą pasją jest — aktywowanie bydgoszczan! I motywowanie ich do dbania o zdrowie. Z wielką dumą organizujemy darmowe treningi, wykłady i eventy. Co najważniejsze — w naszym mieście!

Czytaj więcej
Karolina Gruszecka i Aleksandra Chołody

Karolina Gruszecka i Aleksandra Chołody

Właścicielki Centrum Dietetyki, Coachingu i Treningu Indywidualnego Elite Bydgoszcz

Biznes to nie tylko pieniądze. To przede wszystkim ludzie, misja i wartości, które bardzo często mają wpływ na najbliższy region i jego społeczeństwo, dlatego jesteśmy wdzięczni i dumni, że możemy być częścią wyjątkowej inicjatywy, jaką jest Ławeczka.

Nie zastanawialiśmy się ani przez chwilę, gdy dostaliśmy propozycję zostania ambasadorami projektu, który ponad wszelkimi podziałami łączy Przedsiębiorców w jednym wspólnym celu - poprawienia i zadbania o wspólną przestrzeń, która jest dumą i ikoną naszego regionu. Wsparcie merytoryczne, programistyczne i graficzne jakiego postanowiliśmy udzielić nie traktujemy jak pracę, a okazję by dołożyć swoją cegiełkę w realizacji tego przedsięwzięcia.

Czytaj więcej
Karol Hoft, Martin Wnęk i Krzysztof Sośnicki

Karol Hoft, Martin Wnęk i Krzysztof Sośnicki

Zarząd Agencji Interaktywnej Special Space
JEDYNY TAKI W POLSCE

MYŚLĘCINEK

Log Myślęcinek Bydgoszcz
8 000 000 osiem milionów metrów kwadratowych powierzchni

City Trial On Tour
Terenowa Masakra
Grand Prix
Z Biegiem Natury
Kujawa XC

 

CITY TRAIL onTour to letnia odsłona największego cyklu biegów przełajowych w Polsce – Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, który odbywa się w trakcie sześciu jesienno-zimowych miesięcy w 10 lokalizacjach na dystansie 5 km.

Wydarzenia sportowe
Wydarzenia sportowe

Margaret, Markowska,
Chylińska, Bednarek,
Perfekt, Dżem


Margaret zadebiutowała na rynku fonograficznym w 2013 minialbumem All I Need. EP-ka promowana była przez singel „Thank You Very Much”, który notowany był na oficjalnych listach sprzedaży w Austrii, Niemczech i we Włoszech. Piosenka była także trzecim najlepiej sprzedającym się utworem w Polsce w 2013, za co ZPAV przyznał wokalistce wyróżnienie Cyfrowej Piosenki Roku. Margaret jest laureatką nagród, takich jak: MTV Europe Music Awards, Kids’ Choice Awards, Eska Music Awards czy SuperJedynki. Zdobyła również wiele nominacji, w tym m.in. do Wiktorów i Telekamer.

 

Wydarzenia muzyczne
Wydarzenia muzyczne

Powitanie lata, Color Festival
Kabarety, Jarmarki
Babie lato, Majówka

W Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku na spragnionych wrażeń mieszkańców i turystów co roku czeka moc atrakcji. Otwieracz, czli powitanie lata w Myślęcinku to połączenie dobrej muzyki, zabawy, sportu i relaksu. Oprócz koncertów na dużej scenie odbywają się liczne konkursy z nagrodami oraz treningi zumby, fitness i pilates. Impreza na Różopolu to także mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych poza sceną.

 

Wydarzenia rozrywkowe
Wydarzenia rozrywkowe

Hubertus, Targi myśliwskie,
Plenery rzeźbiarskie,
Majówka z historią, Lolo pets cup


Hubertus to widowiskowy wyścig, w którym jeden z jeźdźców jest lisem za sprawą przyczepionej do ramienia rudej kity, a pozostali uczestnicy mają za zadanie ściągnąć zdobycz. Walka zazwyczaj jest niezwykle zacięta, ponieważ reguły są bardzo restrykcyjne (np. trofeum można zerwać jedynie lewą ręka) i każdy chce wygrać ten doroczny pościg. Po widowisku odbywa się ognisko na terenie Ośrodka Rekreacji Konnej „Pod Aniołami”. Udział w gonitwie mogą wziąć pełnoletni i zaawansowani jeźdźcy.

 

Wyjątkowe widowiska
Wyjątkowe widowiska

Super rally 2018
Fim Rally Poland


Baza rajdu Super Rally została zlokalizowana właśnie w Myślęcinku, na terenie biegnącym od Różopola, do ulicy Konnej i Gdańskiej. Na specjalnie ogrodzonym terenie powstało miasteczko zlotowe z miejscami campingowymi, sanitariatami i sceną. Każdego roku w imprezie uczestniczy od 7 do 10 tys. harleyowców z całego kontynentu, a także m.in. USA, Ameryki Południowej, Japonii, a nawet Nowej Zelandii.

 

Międzynarodowe wydarzenia
Międzynarodowe wydarzenia

Reebok run crew
Aleksandra chołody
Karolina Gruszecka

Treningi Reebok RUN CREW odbywają się według autorskiego programu biegowego Aerobic Capacity, opracowanego przez Chrisa Hinshawa - globalnego ambasadora marki Reebok, 10-krotnego Ironmana, trenera najlepszych zawodników CrossFitu i podnoszenia ciężarów na świecie. Dzięki Aerobic Capacity, opartemu na bieganiu, jego podopieczni znacząco poprawili wyniki i osiągali mistrzostwa w swoich kategoriach. To metoda biegania, która przekłada się na wymierne rezultaty w każdej dyscyplinie sportowej.

 

Miedzynarodowe inicjatywy sportowe
Miedzynarodowe inicjatywy sportowe

Wake Park Bydgoszcz
Siatkówka plażowa
Letni bar, Zabawa, Relax

 

Wakepark Bydgoszcz to plaża, letni bar, dwa boiska do siatkówki i namiot na 500 osób. Dzięki temu odwiedzają go nie tylko sportowcy ale całe rodziny. Centralnym miejscem jest wyciąg do wakeboardu Sesitec 2.0 z profesjonalnymi przeszkodami – kicker spine i rooftop firmy Wakepro. Wakepark Bydgoszcz to pierwszy w województwie wyciąg zainstalowany na brzegu myślęcińskiego stawu, dzięki któremu za pomocą deski przypiętej do nóg można sunąć po tafli wody i robić niesamowite ewolucje na różnego rodzaju przeszkodach.

Fajne atrakcje przy plaży
Fajne atrakcje przy plaży

IAAF 2013
Bieg z Paulem Targatem
Merida mazovia mtb
Cross Bydgoski


40. Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych to zawody lekkoatletyczne, które odbyły się 24 marca 2013 roku w Bydgoszczy. Areną zmagań biegaczy był Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. Bydgoszcz została wybrana na organizatora zawodów w maju 2011, niespełna rok po rozegraniu w tym mieście Przełajowych Mistrzostw Świata. Polska kandydatura pokonała rywali z Portugalii (miasto Faro) oraz z Afryki. Bydgoszcz jest pierwszym w historii miastem, które dwukrotnie przeprowadziło przełajowe mistrzostwa świata.

 

Mistrzowstwa Świata w Biegach Przełajowych
Mistrzowstwa Świata w Biegach Przełajowych

Ogród botaniczn, Polana różopole,
Ścieżka zdrowia, Dolina stawów,
Wodospady

 

Bydgoski ogród botaniczny ma ok. 60 ha powierzchni i jest drugim co do powierzchni ogrodem botanicznym w Polsce.To fragment myślęcińskiego parku o najwyższej wartości fizjonomicznej, dydaktycznej i rekreacyjnej. Ogród założono w malowniczej, rozczłonkowanej dolinie, w której płynie Struga Myślęcińska, spiętrzona w formie kaskad w 11 stawów na długości ok. 1 km i różnicy poziomów 20,5 m. W 2010 r. zawierał on 820 gatunków roślin, w tym 460 gatunków roślin dziko rosnących.

Malownicze Krajobrazy
Malownicze Krajobrazy

Park Dinozaurów, 
Centrum Edukacji Ekologicznej,
Miasteczko ruchu drogowego

 

Na ponad 5 hektarach Zaginionego Świata - Parku Dinozaurów czeka na zwiedzających ścieżka edukacyjna wyposażona w tablice informacyjne, które w przystępny sposób opisują historię powstania życia na naszej planecie. Modele dinozaurów, których jest aż 40, ustawione są w sposób ilustrujący wyjście stworzeń z wody i prezentujący ich przystosowanie do zamieszkiwania Ziemi. Największy z okazów - diplodok, mierzy ponad 27 metrów długości! Zaginiony Świat to świetne miejsce, by rodzinnie spędzić wolny czas.

27-metrowy diplodok
27-metrowy diplodok

Stok narciarski, Korty tenisowe,
Pole golfowe, Lodowisko


Stefanowy Stok im. Stefana Kulmatyckiego jest zlokalizowany na zboczu Góry Myślęcińskiej. Wysokość stoku to 107 metrów n.p.m., o średnim kącie nachylenia 18-20%. Działają na nim dwa wyciągi: średni, orczykowy miękkiego prowadzenia, zdolny obsłużyć 800 osób na godzinę i wyciąg podporowy, który może obsłużyć 1000 osób na godzinę. Odpowiednio przy wyciągach stworzono trzy trasy: o długości 170, 210 i 250 metrów (z obejściem). Stok jest oświetlony i wyposażony w system sztucznego naśnieżania w postaci trzech armatek śnieżnych.

Miłośnicy zimowego szaleństwa
Miłośnicy zimowego szaleństwa

Ogród Zoologiczny,
Akwarium, Terrarium
Dzień ziemi, Dzień zwierząt

 

Ogród Fauny Polskiej zajmuje obszar ponad 17 ha, w centralnej części Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku. Zoo zamieszkuje ponad 700 okazów ze 130 gatunków kręgowców, a wśród nich 70 podlegających całkowitej ochronie. Znajdują się tu przedstawiciele czterech gromad: ssaków, ptaków, gadów i płazów. Najbogatszym działem Ogrodu jest dział ptaków, liczący 60 gatunków. 8 września 2014 r. do Bydgoszczy został przywieziony tygrys amurski z Zoo w Emmen.

Ogród zoologiczny
Ogród zoologiczny

Lunapark, Park linowy, 
Plac zabaw, Karuzele,
Fitness

 

Park Rozrywki na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku "Myślęcinek" oferuje szereg atrakcji dla całej rodziny, a szczególnie dla najmłodszych. Myślęciński lunapark to m.in: Park Linowy, plac zabaw z gigantycznym zamkiem, urządzenia do fitnessu na świeżym powietrzu, polana rekreacyjna z miejscem do grillowania, karuzele i urządzenia zabawowe. W Makroświecie można natomiast podglądać olbrzymie modele stawonogów – od biedronki po modliszkę. Lunapark daje możliwość aktywnego wypoczynku całym rodzinom z dziećmi.

Myślęciński Lunapark
Myślęciński Lunapark
CRS Image
Międzynarodowa koncepcja

CSR

PROJEKT ŁAWECZKA

SPECYFIKACJA TECHNICZNA TWOJEJ ŁAWECZKI

Ławeczka image
Aplikuj do projektu!

Kontakt

Jeżeli Ty też chcesz w prosty i przystępny sposób wprowadzić CSR do swojej firmy,
dołącz do projektu ŁAWECZKA i oprzyj się na wartościach!
Paulina Thumb

Paulina Klunder

Menadżer Projektu Ławeczka 666 247 036 paulina@laweczka.org
Jarosław Kluczyński

Jarosław Kluczyński

Menadżer Projektu Ławeczka 571 248 243 jarek@laweczka.org